X
تبلیغات
 
Connetion
وبسایتی برای بهتر شدن ... .
درباره وبلاگ


Soon
آرشيو وبلاگ
نويسندگان
نظرسنجی
این وبسایت را چگونه ارزیابی میکنید ؟آمار وبلاگ
  • افراد آنلاین : ۱
  • بازدید امروز : ۱
  • بازدید دیروز : ۰
  • بازدید این هفته : ۱
  • بازدید این ماه : ۱
  • بازدید امسال : ۳۲۷۹
  • بازدید کل : ۹۳۴۹۸
  • تعداد پست ها : ۱۲۱
  • تعداد نظرات : ۷۳

مرلین ؟!

File:Idylls of the King 1.jpg

مرلین یکی از مدبر ترین و خردمند ترینجادوگران تمام اعصار محسوب می شود.او جادوگری بسیار ماهر بود و گفته میشود مشاور وورتیگرن اوتر پندارگون و آرتور بوده است که همگی آنان شاهان بریتانیای کبیر بوده اند.

به احتمال زیاد مرلین مبتنی بر شخصیتجادو گری واقعی باشد اما کاملا مشخص است که مرلینی که ما میشناسیم حاصلمبالغه های بیش از اندازه از مرلین اصلی است درست مانند شخصیت رستم دستانکه یکی از فرماندهان ورزیده ایران باستان بوده اما آشکار است که تواناییگذراندن تیری از تنه درخت سالخورده ای را ندارد.

به عنوان مثال عده ای معتقدند سنگهای بزرگی که در استون هینج وجود دارند را مرلین به آن ترتیب در آن مکان چیدهاست.عده ای دیگر معتقدند او از توانایی پیشگویی بر خوردار بوده است زیرابه سوی گذشته می زیسته است و به همین دلیل آینده را می دانست.

مرلین بیش از هر چیز دیگر به این دلیل مشهور است که معلم شاه آرتور بوده است.او آرتور را در دوران نوزادی مخفینمود. شاعری به نام آلفرد تنیسون در شعری به نام چکامه پادشاه آن بخش ازداستان را به این ترتیب حکایت می کند:

آرتور متولد شد و به محض ورود به اینجهان/در نزدیکی دری مخفی شد/به مرلین سپرده شد تا او را در مکانی دور دستنگه دارد/تا زمان مناسب آن برسد/زیرا فرمانروایان آن روز گاران سبع ووحشی/چونان فرمانروایان این دوران/خشن بودند و ددمنش و به یقین آن کودک راهم می دریدند/اگر کودک را می دیدند مثله اش می کردند/هر یک از فرمانروایانحکومت خود را می طلبید/بسیاری از آنان از اوتر نفرت داشتند/پس مرلین کودکرا با خود برد/او را به سر آنتون که شوالیه ای پیر بود سپرد/سر آنتون دوستقدیمی اوتر و همسرش/در کنار فرزند خود آرتور را پرورش دادند/احدی از اینموضوع مطلع نشد و از آن پس/فرمانروایان همچون حیوانات وحشی با هم جنگیدهاند / جنگهایی که ویرانی این سرزمین را سبب گشته است

سپس مرلین خود معلم و مشاور آرتور شد. اواز هوش سرشار و نیز جادو های بیشمار خود استفاده کرد تا به پادشاه جوان درجنگ با دشمنان بریتانیا کمک کند.

آن گونه که در داستانها روایت شده استمرلین به بانوی دریاچه علاقه زیادی داشت اما بانوی در یاچه او را فریب دادتا ستونی جادویی از هوا ایجاد کند و سپس او از همین ستون هوا استفاده کردتا مرلین را برای همیشه در آن محبوس سازد.


چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۱
ares
ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :